Ankara Granit

Ankara granit birçok alanda kullanılan en dayanıklı taş modellinden meydana gelmektedir. Doğada en dayanıklı taş olarak bilinen granit son yıllarda birçok alanda kullanılmaktadır. İri taneli ve kristal yapılarda olan granitler, volkanik özelliği olması ile diğer taşlardan ayrılmaktadır. Dünyanın her yerinde dayanıklılığı ile bilinen granit özel ekipmanlar kullanılarak çıkarılmakta ve kullanılmaktadır. Mutfak ve banyolar başta olmak üzere birçok alanda granitten faydalanabilirsiniz. Özellikle dekoratif granit ürünlerimizi dış cephe süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı, uzun yıllar kullanabileceğiniz granitler içinse firmamızdan yardım alabilirsiniz. Kaliteli ve estetik duruşları ile kullanıcılarından tam not alan granitlerimiz uygun fiyatlara satışları yapılmaktadır. Isıya, suya karşı dayanıklı, uygun maliyetli birbirinden farklı tasarımların olduğu ürünlerimizi incelemek için hemen arayınız. Ankara granit sizlere hiçbir yerde bulamayacağınız şıklıkta tasarımlar sunmaktadır. Farklı renk ve desenler ile sizlere sunulan granit modellerini görmek için iletişim kanallarımızı kullanınız.

Ankara Granitin Farkları Nelerdir?

Granitin kullanım alanlarına göre diğer taşlara oranla farklı özellikleri bulunmaktadır. Birçok ürünün yapımında da kullanılan granit günümüzde evlerde de yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Granitler dünyanın birçok bölgesinde çıkarılmaktadır. Bu da fiyatlarına olumlu yönde yansımaktadır. Mutfak, banyo ve dış cephe alanlarında kullanılan Ankara granit çeşitleri ve farkları ise şöyledir;
  • Mutfak, banyo ve dış cephelerde kullanılan tüm granit modellerimiz ısıya, suya, sıcaklığa, soğuğa karşı dayanıklıdır.
  • Çok kullanışlı olmaları dolayısıyla farklı renk ve tarzlarda olabilmektedir.
  • Oldukça fazla hijyenik olması evlerde ilk tercihler arasında yer almaktadır. Kolayca temizlenebilir olması, mutfaklarda ve banyolarda kullanılan kimyasal temizleyicilerden etkilenmez. Yapısı bozulmaz, solma ya da matlaşma yüzeyde görülmez.
  • Soğuğa karşı dayanıklı olduğundan çatlama gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılmaz.
  • Mermer gibi taş ürünlere göre daha sert ve dayanıklı olan granitler, tezgâh ürünlerine karşı olan rağbet de giderek artmaktadır. Bu ürünler hakkında detaylı bilgileri hemen firmadan temin edebilirsiniz.
  • Fiyatları mermere oranla daha uygundur. Mermerler pahalı olması, çiziklere karşı dayanıksız olması ile granitlere oranla daha az tercih edilir.

Ankara Granitin Sunduğu Avantajlar

Granit sert ve dayanıklı yapısı ile kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Ankara granit ürünleri kir ve leke tutmazlar bundan dolayı günümüzde özellikle mutfak ve banyolarda bu üründen faydalanılır. Granit ürünleri bakteri oluşumunu engeller mutfak ve banyolarda kullanılan diğer taşlara oranla daha temiz olmaktadır. Dayanıklı ve sağlam yapıları sayesinde en ağır malzemeleri bile taşıyabilmektedir. Ayrıca yüksek ısıya karşı da büyük bir dayanıklılığı vardır. Tezgâhlarda kullanıldığında çizilmeyen bir yapıya sahiptir. Böylelikle görünümleri bozulmaz. Ayrıca asit ve bazlardan etkilenmez ve güneş görmeleri halinde de yüzeylerinde leke kalmaz. Temizleyici ürünleri ile yüzeyde oluşan kir ve lekeler saniyeler içerisinde çıkarılabilir. Darbelere karşı dayanıklı olması onu diğer taşlardan ayırmaktadır. Üstelik granit ürünlerinde garanti koşulları diğer yapı malzemelerine oranla daha uzun sürelidir. Çeşitli ürünleri bulunduran Ankara duvar seramiği, Ankara yer seramiği , Ankara Kütahya seramik , Ankara vitra ürünlerini incelemek için hemen tıklayınız.

Granit Ürünler Çizilir mi?

Mutfak ve banyolarda en çok korkulan şey kullanılan taşların çizilmesidir. Örneğin; mermerler yapısı itibari ile yumuşaktır ve bu ürünler dış etmenlerden hemen etkilenir. Ancak granitler sağlam yapıdadır. Sıcak, soğuk, darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ankara granit çizilmelere karşı garanti sunmaktadır. Granitten daha sert yapıda bir cisim ile vurulmadığı sürece yüzeylerinde çizim, çizik olmaz. Çiziklere karşı son derece sağlam olan bu ürün mutfak tezgâhlarında özellikle kullanım rahatlığı sunmaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunan granit taş ile yapılan ürünlerimizi incelemek için hemen arayınız. Birbirinden şık, dayanıklı granit ürünleri için firmamızdan hemen detaylı bilgi alabilirsiniz. Ürünlerimizi satın almak istediğinizde kolay ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

× WhatsApp