Ankara Duvar Seramiği

0 0 votes
Article Rating

Ankara Duvar Seramiği

Ankara duvar seramiği, metal ve metal olmayan elementlerin birbirlerine 1. Derece iyonik ya da kovalent bağı aracılığı ile bağlandığı inorganik ve meral dışı malzemelerden üretilmiştir. Kullanılacak alana göre özenle hazırlanan seramikler genelde düşük tokluk ve sünenlikte olmakta ve sert ve kırılgan yapıya sahiptirler. Firmamız bünyesinde kullanılan seramik malzemelerin özellikleri atomlar arası bağlarına göre farklılık göstermektedir. Duvar, zemin ve diğer alanlarda farklı türlerde ve ebatlarda seramik çeşitlerimiz mevcuttur. Duvar seramiği için en uygun ve en az maliyetli birbirinden farklı örnekler için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Duvar Seramiği Nedir?

Kil, silis, kaolin, feldspat ve diğer organik hammaddelerden belirli ölçülerden ayarlanarak ince bir öğütücü karışımının granül halinde yüksek basınçla baskılanarak şekillendirilmesi sonucu elde edilen ince levhaların kullanılacak alana göre istenilen özelliklerin kurutularak ve yüksek sıcaklıklar altında pişirilerek sırlı ya da sırsız olarak üretilmesine denmektedir. Bu seramikler duvarlarımızı daha şık göstermektedir. Ankara duvar seramiği yaşam alanlarımızda birçok yerde kullanılmaktadır. Banyo duvar seramikleri, duvar seramikleri bunlara örnek gösterilebilir. Son yıllarda farklı desen ve renklerin işlenmesi ve boyutlandırılması ile duvar seramiklerine karşı yoğun bir ilgi söz konusudur. Hayatımızın her alanında kolayca temizlenebilen ve duruşu ile şık, modern ve geleneksel duvar seramikleri firmamızda bulunmaktadır.

Duvar Seramikleri Nasıl Uygulanması ve Temizliği Nasıl Sağlanmalıdır?

Duvar seramikleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmesi halinde uzun ömürlü bir seramik ömrü sunmaktadır. Öncelikle seramik duvar karoları döşemesi yapılırken asla karolar ıslatılmamalıdır. Islak olarak yapılan döşemeler ya da uygulamalar doğru bir yaklaşım söz konusu değildir. Bu uygulamalar esnasında nem kalmakta ve seramiklerin renk değiştirmesine sebebiyet vermektedir. Seramik uygulamasında kullanılan seramik tarağı da oldukça önemlidir. Seramiğin ebadına göre tarağı boyutu ayarlanmalıdır. Derz uygulamalarına da aynı şekilde dikkat edilmelidir. Derz kalınlıkları seramiğe göre ayarlanmalıdır. Uygulama tamamen bittikten sonra uygun bir temizleyici ile seramiğe zarar vermeden temizlik yapılmalıdır. Bu seramiğin temizlenmesinde kullanılan temizlik ürünlerinin içerisinde ağıt metaller bulunuyorsa çok bekletilmeden hemen su ile durulanması yapılmalıdır. Seramik bakımının kolay olması ile de tercih edilen bir üründür. Duvar seramikleri kullanarak istediğiniz an kolayca temizlik yapabilirsiniz. İşin ustalarının en çok sevdiği çeşitli ürünleri bulunduran Ankara granit, Ankara yer seramiği , Ankara Kütahya seramik , Ankara vitra ürünlerini incelemek için hemen tıklayınız.

Duvar Seramikleri

Duvar seramikleri çeşitli ebatlarda levhalar halinde üretilmektedir. Sadece duvarlarda değil aynı zamanda zemin kaplamalarda da kullanılmaktadır. Bunlara karo ya da fayanslar da eşlik edebilir. Duvar küçükse kaplama seramikler için 5 mm büyük duvarlarda ise 20 ila 25 mm kadar değişik ebatlar olabilir. Bu seramiklerin genel özellikleri eylemsiz olmalarıdır. Bunlar değişmeye uğramaz ya da çözümlenmezler. Ancak uygulama esnasında çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Duvar seramikleri zeminlerde uygulandığında kırılmaması için çok dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi sağlanmalıdır. Kırılgan yapıları burada yanlış anlaşılmamalıdır. Seramikte uygulama esnasında doğru bir planla ve işi yapan ustanın da uzman ve tecrübeli olması gerekir.

Duvar Seramik Fiyatları

Ankara duvar seramiği fiyatları yapılırken birçok değişken göz önünde bulundurulur. Seramik fiyatları belirlenirken seramiğin kalitesi, ebadına dikkat edilir. Firmamız kurulduğu günden bu yana kullanıcılara uzun ömürlü, kaliteli duvar seramikleri satışı yapmaktadır. Duvar seramiklerini piyasanın en uygun fiyatlarına satan firmamız ile kolayca satın alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine aynı gün güvenli bir şekilde kargolama seçeneklerimiz bulunmaktadır. Kolay ödeme seçenekleri ile dilediğiniz yerden sipariş oluşturabilirsiniz. Duvar seramikleri hakkında ayrıntılı bilgi için hemen arayınız.
0 0 votes
Article Rating

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
× WhatsApp