Kılıçoğlu1 Kiremit

KILIÇOĞLU 1

Kılıçoğlu 1

Türkiye’nin klasik kiremiti…

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır.

Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

Teknik Özellikler:

Boyutları: 24x41cm (±%2)
Sarfiyat: 15 adet/m2
Ağırlık: 2950gr (±100gr)
Mukavemet: 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu 1 Kiremit Üstünlükleri

1- Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.

2- Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.

3- Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.

4- Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm’lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.

5- Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.

Kiremit Uygulamaları

 

1. İlk çıta (saçak çıtası) ile iki çıta aralığı akstan aksa 30 cm diğer çıta aralıkları 33,6 cm olmalıdır. Ancak emin olmak için çıta aralığını, kiremit şantiyeye indikten sonra yerinde tespit etmek gerekir.

2. İlk çıta 4 cm diğer çıtalar 2,2 veya 2,5 cm yüksekliğinde olmalıdır.

3. Döşeme işlemi karşıdan bakıldığında sağdan sola doğru olmalıdır. Her kiremidin sağında bulunan diş yandaki kiremidin kanalına iyice geçmelidir.

4. Bir üst sıradaki kiremidin dişleri de alt sıradaki kiremidin kanallarına yerleştirilmelidir.

5. Kiremitlerin derzlerinin bir üst sırada şaşırtılması daha etkili bir su yalıtımı sağlar. 20°- 30°lik eğimlerle döşendiğinde, saçaktaki ilk üç sıra kiremit tamamen çivilenip takip eden sıralarda ise 3 sırada bir çivileme yapıldığı takdirde 110km/saat hızla esen rüzgarda uçmaya karşı dayanıklıdır.

6. Kiremitler mertek üstü çatı kaplaması ( tahta veya OSB gibi kesintisiz kaplama) üzerine döşendiğinde kiremit altlarının havalandırılması şarttır. Havalandırma yapılmayan kiremitlerin alt yüzeylerinde, yoğuşmadan dolayı deformasyon oluşabilir. Kiremit altında havalandırma sağlamak için soğuk çatılarda 50 cm. arayla düşey çıtalama işlemi yapılır, sıcak çatılarda ise kanallı izoçatı ısı yalıtım levhası kullanılmalıdır. Kiremit altında havanın sirkülasyonunu tamamlayabilmesi için mahya altlarında buhara açık izolasyon bandı kullanılır.

AKDENİZ

ALATURKA

GRANADA

KILIÇOĞLU 1

VALENSİYA

SHOWROOM ADRES:
ATİSAN SANAYİ SİTESİ ABDÜLHALİK RENDA CADDESİ NO: 58 OSTİM, ANKARA
TEL: 0312 385 56 80 [email protected]

COPYRIGHT © 2020 NAKİ DEMİR İNŞAAT MALZEMELERİ

× WhatsApp